kamery onvifMonitoring przemysłowy idzie z postępem czasu, kiedyś niezastąpione kamery przemysłowe rejestrowały obraz przesyłając sygnał w formacie analogowym teraz zostają one wyparte przez sieciowe technologie oraz przetworniki megapikselowe o wysokich parametrach rozdzielczości obrazu. Marka kamer IpCAM to nowoczesne kamery megapikselowe, które posiadają najnowsze rozwiązania technologiczne w zakresie rejestracji obrazu celem jego zapisu i analizy do zastosowań telewizji dozorowej i ochrony miejsc prywatnych, posesji, firm, sklepów oraz instytucji użyteczności publicznej a także zgodnie z ustawą imprez masowych.

Kamery marki IpCAM deklarują zgodność ze standardami określonymi w specyfikacji ONVIF, która nakłada regulacje i normy na rozwiązania technologiczne z zakresu urządzeń sieciowych wykorzystywanych w sieciach zabezpieczeń i monitoringu wizyjnego.

Kamery IpCAM dostępne są w wariantach kamer kompaktowych wewnętrznych (bez obiektywu), kamer kopułkowych (wandaloodpornych)  oraz kamer zewnętrznych w obudowie wyposażonej w oświetlacz podczerwieni, zapewniający rejestrację obrazu nawet w nocy i przy braku oświetlenia zewnętrznego.