Kamera wewnętrzna 2.0 megapiksekamera wewnętrzna ipcamla wyposażona w wydajny przetwornik obrazu 1/3″ Progressive CMOS pozwala rejestrować i zapisywać obrazy w rozdzielczości do 1600×1200 pikseli (UXGA), realizuje przy tym komunikację sieci TCP/IP poprzez interfejs: Ethernet 10/100 Base-T, pracując w sieciach monitoringu wizyjnego zapewnia kompatybilność z urządzeniami w specyfikacji ONVIF. Kamera kompaktowa zaprojektowana do prowadzenia monitoringu wewnątrz obiektów przemysłowych, gwarantuje niezawodność oraz najwyższą jakość i szczegółowość obrazu.

Wysoka rozdzielczość oraz jakość obrazu jaką uzyskać można w monitoringu z zastosowaniem kamery megapikselowej ON-H696RP / AT-H69IP, pozwala na identyfikację oraz cyfrową obróbkę materiały multimedialnego. Tym samym technologie sieciowe zastosowane w tej kamerze otwierają wiele możliwości zastosowań w ochronie mienia oraz ewentualnym wykorzystaniu zarejestrowanego materiału w identyfikacji pojazdów i osób. Kamera ponadto posiada możliwość pracy w dzień i w nocy niezależnie od warunków oświetlenia zewnętrznego, oferując możliwość  prowadzenia monitoringu przez całą dobę.

PoE (Power Over Ethernet)

zasilanie poePower over Ethernet (PoE) jest technologią, która integruje zasilanie w standardowej infrastrukturze LAN. Umożliwia zasilanie, które należy dostarczyć do urządzenia sieciowego, takie jak kamera IP, za pomocą tego samego przewodu, co do połączenia z siecią. Eliminuje to potrzebę umiejscowienia gniazdek w pobliżu kamer i umożliwia łatwiejszą aplikację zasilania bezprzerwowego (UPS).

Wydajna kompresja H.264 bez straty jakości

kompresja h264Kamery marki IpCAM oferują bardzo wydajny mechanizm kompresji oryginalnego strumienia danych multimedialnych, który oferuje dochodzącą nawet do 90% kompresję objętości danych bez utraty jakości obrazu. W przypadku kamer megapikselowych rejestrujących obrazy o dużej ilości szczegółów jest to niezwykle istotne dla stabilności oraz wydajności funkcjonowania całej sieci monitoringu, mniejszy strumień pozwala na mniejsze obciążenie sieci oraz możliwość udostępnienia obrazu na stronie internetowej w formatach kompatybilnych z odtwarzaczami flash, dodatkowo kamery megapikselowe kompresujące obraz nie wykorzystują nadmiernie miejsca dostępnego na dyskach twardych rejestratorów sieciowych typu NVR. Tym samym kopia zapisu z kamer jest dostępna z dłuższego okresu wstecz, dając większą skuteczność w ujawnianiu zdarzeń i tropieniu sprawców np. kradzieży, wypadku, włamania lub innego działania na szkodę. Konwersja typu H264 znacznie przewyższa standardowe kompresje MJPEG lub MPEG4. Drastycznie redukuje rozmiar przesyłanych danych. Plik o wielkości 1MB po skompresowaniu H.264 waży zaledwie 10kB.

Podgląd z kamer IpCAM przez internet

podgląd kamery internetKamery sieciowe z serii IpCAM oferują stałą i pełną dostępność za pośrednictwem sieci globalnej internet, możliwy jest zarówno podgląd na żywo strumieni obrazu rejestrowanego przez obiektyw urządzenia jak również dostęp do panelu administracji ustawieniami i parametrami pracy. Teraz z dowolnego miejsca wyposażonego w dostęp do sieci internetowej można zarządzać urządzeniami wchodzącymi w skład sieci monitoringu wizyjnego i telewizji przemysłowej IP. Wraz z kamerami ONH696RP/ ATH96IP dołączone jest darmowe oprogramowanie CMS, które umożliwia stworzenie systemu monitoringu z maksymalnie  36 kamer IP firmy  IPCam.  Konfiguracja ustawień kamery odbywa się poprzez przeglądarkę internetową IE (internet explorer) w wersji 6.0 i wyżej. Kamera ON-H696RP / AT-H69IP wyposażona jest w dodatkowy nośnik danych – kartę SD, z której można poprzez sieć odtwarzać zarejestrowany obraz. Ponieważ urządzenie wspiera większość obecnie wykorzystywanych protokołów i standardów sieciowych obraz z kamery może być łatwo udostępniony na stronie internetowej w większości odtwarzaczy FLASH.