kamera kopułkowa ipcamNowoczesna kamera kopułkowa  (megapikselowa) wyposażona w niezwykle wydajny przetwornik o rozdzielczości 2 Mpx oraz interfejs sieciowy IP. Urządzenie umieszczono w wykonanej z trwałych materiałów obudowie kopułkowej, co pozwala na zastosowanie w miejscach gdzie od monitoringu wymagana jest najwyższa niezawodność i odporność na potencjalne próby sabotażu. Kamera deklaruje zgodność z normami dla urządzeń sieciowych monitoringu ONIVF.

Najwyższa jakość obrazu i podgląd przez internet

Kamera kopułkowa ON-Hi96RP / AT-H96IP wyposażona została w wysokiej jakości przetwornik megapikselowy 1/3″ Progressive CMOS o ilości pikseli 2.0 Mpx, który może rejestrować  obrazy w maksymalnej rozdzielczości 1600×1200 (UXGA). Takie parametry zapewniają dużo lepszą jakość obrazu, szczególnie w odniesieniu do klasycznych rozwiązań opartych na zastosowaniu kamer przemysłowych. Do tego dostęp do kamery jest możliwy z dowolnej lokalizacji przez internet. Dzięki wysokiej ilości szczegółów, obraz z kamery ON-Hi96RP / AT-H96IP można poddać obróbce cyfrowej, oraz wykorzystać do identyfikacji pojazdów poprzez analizę i odczyt numerów tablic rejestracyjnych oraz do identyfikacji osób poprzez analizę twarzy oraz szczegółów ubioru i innych elementów charakterystycznych.

Wydajna kompresja H.264 bez straty jakości

kompresja h264Kamery marki IpCAM oferują bardzo wydajny mechanizm kompresji oryginalnego strumienia danych multimedialnych, który oferuje dochodzącą nawet do 90% kompresję objętości danych bez utraty jakości obrazu. W przypadku kamer megapikselowych rejestrujących obrazy o dużej ilości szczegółów jest to niezwykle istotne dla stabilności oraz wydajności funkcjonowania całej sieci monitoringu, mniejszy strumień pozwala na mniejsze obciążenie sieci oraz możliwość udostępnienia obrazu na stronie internetowej w formatach kompatybilnych z odtwarzaczami flash, dodatkowo kamery megapikselowe kompresujące obraz nie wykorzystują nadmiernie miejsca dostępnego na dyskach twardych rejestratorów sieciowych typu NVR. Tym samym kopia zapisu z kamer jest dostępna z dłuższego okresu wstecz, dając większą skuteczność w ujawnianiu zdarzeń i tropieniu sprawców np. kradzieży, wypadku, włamania lub innego działania na szkodę. Konwersja typu H264 znacznie przewyższa standardowe kompresje MJPEG lub MPEG4. Drastycznie redukuje rozmiar przesyłanych danych. Plik o wielkości 1MB po skompresowaniu H.264 waży zaledwie 10kB.

Wiele rozdzielczości obrazu

Kamera megapikselowa IpCaM  ON-Hi96RP / AT-H96IP oferuje wiele rozdzielczości obrazu, pozwala zatem dostosować parametry pracy kamery i rozdzielczość rejestrowanego obrazu do potrzeb, obsługiwane dostępne rozdzielczości to: UXGA(1600×1200), SXGA(1280×1024),  XGA(1280×720), SVGA(800×592), VGA(640×480), QVGA(320×240).  Jednocześnie w tym samym czasie urządzenie może udostępniać i przesyłać do klientów strumienie w formacie H. 264, MJPEG oraz MPEG-4.

Rejestracja obrazu w dzień i w nocy

kamera z oświetlaczem IRKamera wyposażona jest w tryb pracy nocnej oraz diody oświetlające scenę promieniami podczerwonymi dając możliwość prowadzenia monitoringu również bez zewnętrznego źródła światła, jest ona w pełni przystosowana do prowadzenia nieprzerwanej obserwacji w miejscach tego wymagających.

Dodatkowe atuty – niezawodność i uniwersalność

Kamery marki IpCAM oferują możliwość zastosowania niezależnego zapisu na kartach typu SD, dając możliwość utrzymywania kopii zapasowej na wypadek utraty zapisu z rejestratora, możliwość taka zwiększa niezawodność i bezpieczeństwo jakie zapewnia kamera ON-Hi96RP / AT-H96IP. Dodatkowym atutem kamer z tej serii jest technologia zasilania przez kabel sieciowy PoE. Power over Ethernet integruje zasilanie w standardowej infrastrukturze LAN. Umożliwia sterowanie, które należy dostarczyć do urządzenia sieciowego, takie jak kamera IP, za pomocą tego samego przewodu, co do połączenia z siecią. Eliminuje to potrzebę umiejscowienia gniazdek w pobliżu kamer i umożliwia łatwiejszą aplikację zasilania bezprzerwowego (UPS).

Regulacja skierowania obiektywu kamery

regulowany obiektyw kameraKamera megapikselowa posiada wbudowany obiektyw regulowany o ogniskowej 2.7-9 mm. To obiektyw, który sprawdza się w profesjonalnych systemach telewizji przemysłowej. Cechą takiego obiektywu jest regulacja ogniskowej, gdzie każdy użytkownik może sobie go indywidualnie ustawić.